В рамках проекту-марафону ми обговоримо з експертами різних галузей особливості розвитку та управління змінами в кризових ситуаціях, що характеризуються невизначеністю та непередбачуваністю. Мейнстримом наших бесід буде відповідь на питання: «Як шукати та приймати нестандартні, екстремальні, часом шокуючі управлінські рішення (які часто суперечать здоровому глузду) в гранично стислі терміни? Чому реалізація таких рішень супроводжується низкою ризиків, інформаційними атаками і складністю завдань, що зростають у геометричній прогресії? Як долати фізичні та психологічні бар’єри на шляху до досягнення бажаних змін?»
Код конференції: 328 441 3912 Пароль: 023510
Приєднуйся до проекту у форматі Zoom (zoom.us) конференції та станьте його активним учасником.
Сьогодні ми стикнулися з безліччю викликів, до яких, можливо, не усі були готові. Нова реальність застала нас раптово й усім довелося приймати швидкі рішення. Час пандемії, карантину вимагає від нас переосмислення освітньої діяльності загалом й ролі кожного з нас у ньому зокрема. Цей час і дає нам можливість перевірити нашу компетентність, обізнаність, перевірити чи готові ми виходити за рамки звичного і усталеного. Чи готові ми до креативу і новацій.
Про усе це мали нагоду сьогодні порозмовляти разом з ректором ТНЕУ професором Андрієм Крисоватим.
Андрій КРИСОВАТИЙ
15.04.2020 р.
Сьогодні все переформатовується, все змінюється, все адаптується до нових викликів. Чи готові ми до нових реалій, чи можливо перевести все в он-лайн, з якими викликами стикаються публічні люди, про відповідальність за себе і за команду, про допомогу іншим і ще багато про що ми порозмовляли з Сергій Притула – шоуменом, телеведучим, волонтером.
Сергій ПРИТУЛА
16.04.2020 р.
Сьогодні все переформатовується, все змінюється, все адаптується до нових викликів. Чи готові ми до нових реалій, чи можливо перевести все в он-лайн, з якими викликами стикаються в управлінні командами: Як сформувати команду мрії? Як організувати роботу команди он-лайн? Як виявляти таланти та як їх розвивати? Як зміняться підходи до управління командами та талантами після пандемії? Про це та ще багато про що ми порозмовляли з Василем ЖИГАЛО – економістом-міжнародником, який працює в сфері організації подій понад 18 років. Обіймав посади від менеджера з продажу до керуючого. Організовував міжнародні виставки на Близькому Сході, Західній Африці, Китаї, Росії, США, Західній та Східній Європі.
Василь ЖИГАЛО
23.04.2020 р.
Цього разу говорили з Генеральним директором OTP Leasing – економістом за фахом, який працює в сфері ринків фінансових послуг понад 25 років – Andrey Pavlushin / Андрієм ПАВЛУШИШИМ про «ЛІЗИНГ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ: ТРЕНДИ ТА ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ». «Якщо дуже важко, але дуже потрібно – виходить краще за все» (М. Жванецький) – мотиваційна цитата (зі стіни офісу OTP Leasing).
Окрім іншого Андрій порадив: які книги почитати під час карантину і не тільки що робити щоб досягнути успіху якими якостями має володіти справжній лідер
Андрій ПАВЛУШИН
30.04.2020 р.
Говорили з членом Ради Національного банку України, доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри економіки та економічної теорії Тернопільського національного економічного університету. Одинм з провідних фахівців у сфері монетарної політики, функціонування валютних союзів та резервних валют, трансформації макроекономічної політики в глобальних умовах, розвитку глобалізації. – Viktor Koziuk / Віктором КОЗЮКОМ про «ГЛОБАЛЬНІ КРИЗИ: ТРЕНДИ ТА СТРУКТУРНІ ЗМІНИ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЦІ».
Під час зустрічі обговорили наступне: розгортання криз в Україні; готовність вітчизняної фінансової системи до кризи; вплив корона-кризи на макроекономічну політику; структурні зміни в українській та глобальній економіці; макроекономічну дилему НБУ: як боротьбу з кризою не перетворити у ще більшу кризу?
Віктор КОЗЮК
07.05.2020 р.
Говорили з директором з бренд маркетингу та комунікацій на міжнародних ринках групи BNP Paribas (Paris), ESSEC Business school executive education – Ольгою СЕМЕНЕНКО / Olga Semenenko про «НОВІ БІЗНЕС МОДЕЛІ vs COVID-19. ЯК ЗМІНЯТЬСЯ МАРКЕТИНГ І КОМУНІКАЦІЇ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ».
Під час зустрічі обговорили: як змінився маркетинг і комунікації у світі; про емоційну лояльність; тенденції бізнесу під час пандемії; якими будуть комунікації після пандемії; тренди та нові бізнес моделі vs Covid-19. Якими будуть вектори розвитку?
Ольга СЕМЕНЕНКО
14.05.2020 р.
Говорили з доктором економічних наук, професором, Головою правління Української міжбанківської валютної біржі, Співголовою Вищої економічної ради при НБУ, Головою наглядової ради ТНЕУ – Анатолієм ГУЛЕЄМ. про «ЦИФРОВУ ЕКОНОМІКУ».
Під час зустрічі обговорили: стратегію розвитку цифрової економіки протистояння криптовалюти та фіатних грошей перспективи криптоекономіки та криптоіндустрії специфіку міжнародного крипторегулювання бачення того, як цифрова економіка змінить Україну?
Анатолій ГУЛЕЙ
21.05.2020 р.
Говорили з інвестором, засновником групи компаній MagneticOne Group – Русланом САВЧИШИНИМ про «SMART CITY: В ЧОМУ ПЕРЕВАГИ «РОЗУМНОГО МІСТА». Під час зустрічі з’ясували: що робить місто розумним значення Е-технологій в оцифруванні міста хто отримає вигоди від розумного міста які перепони виникають на шляху до розумного міста та як їх подолати як розвиватимуться розумні міста
P.S. З розмови: «ЛЮБА ІННОВАЦІЯ – ЦЕ СТРАЖДАННЯ» «МЕЖІ ДОСКОНАЛЕННЯ – ЦЕ МЕЖІ БЮДЖЕТУ»
Руслан САВЧИШИН
28.05.2020 р.
Говорили з к.е.н., доцентом, бізнесменом, меценатом, віцепрезидентом Національного комітету Міжнародної Торгової Палати, дійсним членом Ради засновників компанії «Amway» – Тарасом ДЕМКУРОЮ / Demkura Taras. про «НОВІ БІЗНЕС-МОДЕЛІ У ПЕРІОД ЕКОНОМІЧНИХ ПОТРЯСІНЬ».
У відвертій розмові з експертом говорили про: Історії успіху? Нові бізнес-моделі; нові професії; нові тренди. Переваги нових бізнес-моделей над традиційними. Рекомендаційний та соціально-відповідальний бізнес – тренди та перспективи? Те, хто себе почуває впевненіше у теперішніх умовах?
P.S. З розмови: «Коли батьки працюють, а діти насолоджуються життям – внуки будуть просити милостиню» (Японська мудрість) «Ніколи не їжте наодинці» (Кейт Феррацці)
Тарас ДЕМКУРА
04.06.2020 р.
Говорили з д.е.н., професором, Президентом Торгово-промислової палати України, експертом з питань зовнішньоекономічної діяльності. Членом Ради директорів Генеральної Асамблеї Європалати. Випускником та членом наглядової ради Асоціації випускників «Аспен-Україна». Заслуженим економістом України. Почесним консулом Франції. Одним із засновників міжнародної асоціації студентів економістів та управлінців AIESEC в Україні – Геннадієм ЧИЖИКОВИМ. / Gennadiy Chizhikov. про «СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ БІЗНЕСУ – ЯК НЕ ВІДСТАТИ У ПЕРЕГОНАХ».
P.S. З розмови: Україна має стати світовим супермаркетом «Ніколи не приймайте рішень коли Вам погано» Щоб якісно розвиватись – життя має тебе виштовхувати в “конкурентну зону” Пряма мова: “Хочу побачити українські вина на прилавках винних магазинів Франції, а автомобілі в автосалонах Італії та Німеччини”.
Геннадій ЧИЖИКОВ
11.06.2020 р.
Говорили з випускником Executive MBA Saïd Business School, University of Oxford, Членм Правління Громадської організації «Асоціація Професійний Уряд», співзасновником ФінТех стартапу, випускником Навчально-наукового інститут міжнародних економічних відносин імені Богдана ГАВРИЛИШИНА ТНЕУ – Андрієм ПОРАДОЮ / Andriy Porada про «СТАРТАПИ В УКРАЇНІ: ІДЕЇ ДЛЯ СТРАТЕГІВ ТА СМІЛИВЦІВ».
У відвертій розмові з експертом говорили про: StatUp – Винаходи vs Інновацій Як фінансувати стартап Стартап – від ідеї до бізнесу Коли стартап перестає бути стартапом Чому варто робити стартапи в Україні
P.S. З розмови: Книги які радить прочитати спікер 1. Атлант розправив плечі (трилогія) та Джерело (Айн Ренд) 2. Спитай в мами (Роб Фитцпатрик) Цитата з розмови: “Майстер зазнав більше невдач, чим початківець мав спроб” (робіть в житті помилки, залишайтесь завжди чесним та відкритим, робіть зі зроблених помилок висновки, впавши піднімайтесь та йдіть дальше).
Андрій ПОРАДА
18.06.2020 р.
Говорили з Першим заступником Голови Національного банку України – Катериною РОЖКОВОЮ про «СПЛІТ – НОВУ МОДЕЛЬ РЕГУЛЮВАННЯ НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ».
У відвертій розмові з експертом говорили про: Як коронавірус вплинув на підготовку до спліту? Чи варто очікувати змін у роботі? “Зачистка” ринку небанківських фінансових установ – міф чи реальність? Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) – “шлюб за розрахунком” чи “шлюб за контрактом”? Дизайн майбутнього ринку фінансових послуг України? Мегарегулятор “+” та “–”?
P.S. З розмови: Книги які радить прочитати спікер 1. Не відпускай мене, Кадзуо ІсІгуро 2. Таємнича історія Біллі Міллігана, Деніел Кіз
Цитата з розмови: «Ти ніколи не перепливеш океан, якщо боятимешся втратити з поля зору берег» – Христофор Колумб
Катерина РОЖКОВА
26.06.2020 р.
Говорили з к. е. н., дослідницею культури та постіндустріального навчання в Ontario Tech University, тренеркою Cultural Leadership Academy, консультанткою з міжнародного бізнесу та освіти – Оленою МИХАЙЛЕНКО про «ЦІННІСНІ КОДИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ».
У відвертій розмові з експертом говорили про: Соціокультурну економіку Вимірювання цінностей Те, як цінності сприяють прогресу, і які його гальмують Взаємодію цінностей, інститутів та розвитку: ефект колії.
P.S. З розмови: Книги які радить прочитати спікер 1. Лідер і плем’я. П’ять рівнів корпоративної культури, Дейв Логан 2. Innovating in Urban Economies: Economic Transformation in Canadian City-Regions, edited by David A.Wolfe 3. Економіка всього, Олександр Аузан 4. Євреї, конфуціанці та протестанти: Культурний капітал і кінець мультикультуралізму, Лоуренс Харрісон
Цитата з розмови: «Культура – це software of the mind (програмування для розуму)» – Гірт Хофстеде «Якщо правильна відповідь відома – то проблема вже вирішена і не на ній не варто концентрувати свою увагу».
Олена МИХАЙЛЕНКО
03.07.2020 р.
Говорили з директором компанії «MM Pacific Technologies» (Shanghai), автором українського перекладу світового бестселеру «Мистецтво війни» Сунь-Дзи – Сергієм ЛЕСНЯКОМ про «КРАЇНИ ТИХООКЕАНСЬКОГО БАСЕЙНУ – МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ».
У відвертій розмові з експертом говорили про:
Євроінтеграція vs інтеграції з країнами тихоокеанського басейну?
Співпраця з КНР, Кореєю та Японією! В якому гравітаційному полі світових літерів перебуває Україна?
Нові можливості України в АСЕАН.
Які перспективи Східного вектору України?
P.S. З розмови:
Книги які радить прочитати спікер
1. Gladiators, Pirates and Games of Trust, Haim Shapira, PhD
2. Коротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритети, Ґреґ Маккеон
Цитати з розмови:
«Війна – це справа життя та смерті, це – найважливіша справа для держави, це – питання життя і смерті» – Сунь-Дзи «Мистецтво війни»
«Щоб якісно вести бізнес ти повинен бути простим і чесним»
«Університети мають більше влади чим політики»
Сергій ЛЕСНЯК
09.07.2020 р.
Говорили з к. е. н., Директором Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України – Володимиром ЛЕПУШИНСЬКИМ про «МОНЕТАРНУ ПОЛІТИКУ НБУ: ВПЛИВ НА ЦІНИ, КУРС ТА ЕКОНОМІЧНУ АКТИВНІСТЬ».
У відвертій розмові з експертом говорили про:
Стратегію інфляційного таргетування НБУ.
5-ти річну ціль НБУ з досягнення 5% інфляції.
Чи спрацювала обрана 5 років тому стратегія, спрямована на таргетуванні інфляції? Чи досягнута основна ціль – цінова стабільність?
Плаваючий обмінний курс – чи не варто щось змінити: більше плавання або менші курсові коливання?
Низькі проценті ставки за кредитами – чого вдалось досягти і які перспективи? Збільшення золотовалютних резервів, зниження облікової ставки, підтримку пільгового кредитування, залучення до програм нових партнерів (лізингових компаній, кредитних спілок…).
Дедоларизація: чого вдалося досягти?
Застосування НБУ нестандартних інструментів монетарної політики: кількісного пом’якшення; довгострокового рефінансування; емісії та викупу ОВДП; додаткову цільову грошову емісію.
Яким буде обмінний курс?
P.S. З розмови:
Книга яку радить прочитати спікер: Гола економіка. Викриття нудної науки. Чарльз Вілан.
Цитата з розмови:
«Якщо Ви йдете крізь пекло – йдіть, не зупиняючись» – сер Вінстон Черчилль
Володимир ЛЕПУШИНСЬКИЙ
15.07.2020 р.
Говорили з проректором Національного університету водного господарства та природокористування, к.т.н. – Олегом ЛАГОДНЮКОМ про «ЦИФРОВУ ТРАНСФОРМАЦІЮ УПРАВЛІННЯ УНІВЕРСИТЕТОМ».
У відвертій розмові з експертом говорили про:
Цифровий університет – необхідність чи “забаганка”
Систему цифрового управління, планування та адміністрування
Цифрову освітню платформу: новий освітній простій
Моніторинг та статистику: нові можливості
Майбутнє е-університету
P.S. З розмови:
Книги які радить прочитати спікер:
Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів. Кріс Восс
Бігуни, Ольга Токарчук
Цитати з розмови:
«Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!» – Степан Бандера
«It Always Seems Impossible Until It’s Done!» / Все завжди здається неможливим поки ти цього не зробиш – Nelson Mandela